Kar ne obstaja, to ustvarimo

Kar ne obstaja, to ustvarimo
Na današnji dan, 17.06.2016, je na Fakulteti za elektrotehniko potekala že druga zaključna konferenca Zavoda 404. Gre za prvi mladinski tehnološko-raziskovalni center v Sloveniji, ustanovljen z namenom, da mladim posreduje tehnične veščine in jih navduši za raziskovanje, znanost in podjetništvo.

 

Tudi naši dijaki so bili letos zelo uspešni v projektu Ikarus, ki smo ga letos že predstavili tudi v oddaji Tednik. Kaj sploh je Ikarus? Letalo, poimenovano Ikarus, so dijaki naše šole že v lanskem letu začeli razvijati in sestavljati. Njegovo ohišje je narejeno iz trpežnega stiroporja in je ojačano s karbonskimi palicami, poganja pa ga sistem elektromotorjev, ki mu omogoča izredno precizno krmiljenje. V letošnjem letu so naredili veliko napredka usposobili so katapult, ki pomaga pri vzletu letala, prav tako pa so naredili polnilno postajo na sončne celice, ki se avtomatsko obračajo proti soncu in še veliko več.

 

Lahko rečemo, da smo zelo ponosni na našo ekipo, ki vztrajno in odlično nadaljuje pri tem projektu.

 

skupinska_ikarus 
Avtor in fotograf: Luka Eržen, GSŠRM Press